0
 Giriş Yap
 Üye Ol
 Karşılaştırma
x
   Ürün Favorilere Eklendi!

Cilt Kuruması
Açık hava aktiviteleri esnasında cildinizi güneş ışınlarından korumak büyük önem taşır. Ama güneş kreminin etkisi azalmadan terin akışına izin vermesi gerektiği için kreminizi doğru seçin ve spora özel bir güneş kremi seçin.

Sıvı tüketimi
Sıcak havalarda çok fazla sıvı tüketmek önemlidir.
1 saatten kısa süren egzersizler için su tek başına yeterli olur. Eğer 1 saatten fazla spor yapıyorsanız enerji içecekleri de tüketmelisiniz.
Egzersizden önce, egzersiz esnasında ve sonrasında sıvı tüketmeyi unutmayın. Düzenli olarak (10-15 dakikada bir) az miktarda (1-2 yudum) için. İçeceğiniz soğuk olabilir, ama karın ağrısı yaşamamak için buz gibi soğuk olmamasına özen gösterin.

Güneş çarpmasına dikkat edin
Güneş çarpmasının baş dönmesi, yorgunluk, yüksek nabız, hızlı nefes alma, aşırı terleme, baş ağrısı ve sindirim bozuklukları gibi belirtileri vardır. Hava ne kadar nemliyse güneş çarpması riski de o kadar artar. Bu belirtilerden birini göstermeniz halinde durup bir şeyler içmeniz önemlidir, çünkü güneş çarpması tıbbi bir acil duruma dönüşebilir.

Egzersiz yapacağınız zamanı doğru seçin
Günün en sıcak saatlerinden (öğlen 12-16) kaçınmak için tercihen sabah erken saatlerde veya akşam geç saatlerde egzersiz yapın.