0
 Giriş Yap
 Üye Ol
 Karşılaştırma
x
   Ürün Favorilere Eklendi!

THERMOS TÜRKİYE

1892 yılında,James Dewar tarafından sıvılaştırılmış gazları depolamak için bilimsel bir kap olarak vakum yalıtımlı şişenin icat edilmesiyle hayatımıza giren saklama kapları 1903 yılında Reinhold Burger'in patent başvurusu yapmasıyla günlük kullanımda kullanılmak üzere patentlendi. İlk üretilen vakumlu şişeye isim vermek için bir yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan halktan biri Yunanca "Isı" anlamına gelen "Therme" kelimesinden türettiği "Thermos" ismini sundu ve böylece Thermos adı dünya üzerinde ilk defa duyulmuş oldu.

1904 yılında Thermos, vakum yalıtımı teknolojisini kullanarak tüketicilere yönelik ürünleri imal ederek ticari bir marka olarak hayata atıldı.
1906 yılında Amerika'lı bir işadamı William B Walker, Avrupa seyahatinde Thermos marka şişeyi görüp potansiyeli fark ederek patenti satın aldı ve Thermos markasının New York Amerika'da ilk tesisi açıldı. 1900'lerin ilk on yıllık döneminde günlük hayata katılan termos ürünleri kısa zamanda çok sevildi ve dünyanın farklı ülkelerine yayıldı.

1950'li yıllarda sanayi ve finans sektörünün genişlemesi ve çalışan sayısı ile çalışma saatlerinin artmasıyla termos kullanımı büyük bir satış grafiği yakaladı. Amerika'lı ünlü film yıldızlarının baskı resimleri gibi çeşitli reklam ve promosyonlarla uyguladığı stratejiler sayesinde büyük satış rakamları yakaladı.

Gerek gündelik hayatta gerek okul, ofis gibi ortamlarda beslenme için sağladığı olanaklarla termos hayatımızın vazgeçilmez bir aksesuarı olmuştur. Beslenme çantası, şişe termos gibi gıda ürünleri üreten termos 1960'lı yıllarda kamp ürünleri alanına da ürünler üretmeye başladı.

1960'lı yıllarda Thermos, dünyanın ilk vakumlu paslanmaz çelik termosunu üreterek dünya üzerinde çığır açan bir olayı gerçekleştirdi. Milenyum çağı ile birlikte Thermos günün koşullarına ve kişiye özgü tasarımlarıyla termos mug ve bardak, sporcular için özel termos şişeler ve farklı renklerde şişe termos ve bardak termos modelleri üreterek doğaya ve insan ruhuna dokunuşlar ile gelişimini sürdürmektedir. 

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ