0
 Giriş Yap
 Üye Ol
 Karşılaştırma
x
   Ürün Favorilere Eklendi!
1981 yılında kurulan Merrell, kurulduktan kısa bir süre sonra outdoor ayakkabıları arasında Amerika’da lider konuma gelmiştir. Kalitesi ve sağlamlığıyla kendini kanıtlayan Merrell, 27 yıldır doğaseverler için konforlu ve sağlam ayakkabılar üretiyor. Merrell ayakkabı konforu ve performansıyla uzun yürüyüş yapanların, Merrell bot sağlamlığı ve teknolojisiyle dağcılıkla uğraşanların ilgisini çekiyor.
AEGIS Microbe Shield
AEGIS Microbe Shield (mikrop kalkanı) uygulandığı maddeyi mikropların yaşayamayacağı anti-mikrobyal bir hale dönüştüren benzersiz bir kimyasal teknolojidir. AEGIS Mikrop Kalkanı teknolojisi, kendisine temas eden tüm mikroorganizmaları anında öldürür. Merrell ayakkabılarının tamamının iç tabanındaki kumaş bu malzeme ile kaplanmıştır. Dolayısı ile ayaklarınzda bakterilerden doğan kötü koku, mantar ve benzeri sorunlar ortadan kaldırılmıştır.
Primaloft
Primaloft, 1980 yılında Amerikan Ordusu için geliştirilen sentetik mikrofiber termal yalıtım malzemesidir. Outdoor malzemelerinde eldivenler, ayakkabılar, uyku tulumları ve dış giyimde yalıtım malzemesi olarak kullanılır.
Opti-Warm Fabric
Opti-Warm, Merrel'in patentli izolasyon malzemesidir. Sentetik yalıtkanlı bu izolasyon malzemesi birkaç önemli avantaj sunar. Karın ve buzun içinde bile verimli bir sıcaklık sağlar. Ayağınızı ve özellikle ayak parmaklarınızı mükemmel korur. Ayağınızdaki ekstra yükü ortadan kaldırır. Oldukça sıkıştırılabilir ve esnek bir yapıdadır. Soğuk hava maceraları hiç bu kadar keyifli olmamıştı.
Opti-Shell Fabric
Opti-Shell, Marrell'in patentli su geçirmez kumaşıdır. Koşullar ıslak, nemli ve çamurlu olduğunda, su geçirmez nefes alabilir bu kumaşlar sizi kuru ve rahat tutar.
Vibram
Çamurlu yollar, taşlar ve asfalt, ayakkabı tabanlarını zorlayan yüzeylerdir. Vibram, her türlü arazi koşulunda bu aşınma ve yıpranmayı en aza indirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir ayakkabı tabanıdır. Merrell ayakkabılarının büyük bölümünde bu dayanıklı ve kaymaz Vibram taban bulunur.
Gore-Tex
Yaptığınız sporu değiştirebilirsiniz, ancak asla giyim tarzınızı değiştirmenize gerek yok. GORE-TEX Performans Shell nefes alan, rahat, su geçirmez bir koruma sağlar. Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir.
Air Cushion
Merrell'ın patentine sahip olduğu Merrell Air Cushion teknolojisi orta tabanda bulunan topuğun altına yerleştirilmiş olan bir taban yastığıdır. Merrell Air Cushion yastığının özelliği zorlu ve engebeli koşullarda hareket ederken topuğunuzu bastığınızda, şok darbesini emmesi ve topuğunuzu konforlu ve sağlam tutmasıdır. Bu sayede rahat ve konforlu bir yürüyüş sağlar.
M-select Grip
Dünyanın en büyük OUTDOOR ayakkabı markası MERRELL’ın yeni teknoloji yatırımlarından M-select GRIP ile ıslak ve kuru zeminde maksimum zemin tutuşu sağlar. M-select GRIP en zorlu koşullara bile dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Özel materyal yapısı sayesinden parçalanma ve kopmaya karşı dayanıklıdır. M-select GRIP kendini temizlenebilen diş tasarımı ile yapılmıştır. Çamur ve benzeri kalıntılar zamanla düşecektir.
Q-Form
Merrell'ın patentine sahip olduğu Q-form teknolojisi kadınlara ve onların yürüyüş merrellstillerine %100 uyumlu bir konfor teknolojisidir. Sadece bayanlar için ve onların yürüyüşüne uygun olarak dizayn edilmiş bir mostradır. Bayanların ve erkeklerin adımlarının farklıdır. (Sports Biomechanics testleri ile kanıtlanmıştır.)Kadınların erkeklerden farklı yürümeleri Q Açısından ( Quadriceps Femoris Açısı ) kaynaklanmaktadır. Kalça ve diz arasında kalan anatomik açı için bu tabir kullanılır. Bayanlarda Q Açısı daha geniş bir leğen kemiğine sahip olmaları sebebiyle daha belirgindir. Bu keskin açı sebebiyle, ağırlık topuk yere ilk değdiği anda ayağın dış kısmına yoğunlaşmaktadır. Bu yan bağlarda rahatsızlığa sebep olmaktadır. Çoğu kadın bu rahatsızlıktan kurtulmak için ağırlıklarını ayağın iç kısmına ( Pronasyon ) vermektedirler. Pronasyondan kaynaklanan rahatsızlığı gidermek için ise bayanlar yeniden ağırlıklarını ayağın dış kısmına verecek ve bu döngü sonuç olarak ağrı ve rahatsızlığa sebep olacaktır. ( Testler sonucunda kadınların yaklaşık % 75’i bu deneyimi yaşamaktadır.)
M-select Fresh
Dünyanın en büyük OUTDOOR ayakkabı markası MERRELL’ın yeni teknoloji yatırımlarından M-select FRESH ile ayakkabının içinde oluşan bakteri ve mantar oluşumunu engeller. Aynı zamanda M-select FRESH kötü kokuyu absorbe eder. M-select FRESH poliüretan malzemeden üretilmektedir. Poliüretan malzemenin özel yastıksı etkisini ile size rahat bir yürüyüş sağlar.
Unifly
Merrell UniFly darbe emme sistemi orta taban sistemi ile entegre edilen, sıkıştırılmış yumuşak EVA köpük'den üretilen UniFly darbe yastıklama eylemini ayak tabanı boyunca yayarak zemin etkisi ve basıncını anında emerek kullanıcıya daha istikrarlı ve yumuşak adım konforu sunar.
M-select Dry
Dünyanın en iyi, en kaliteli ve en yüksek performans sağlayan su geçirmez-nefes alabilen astarı olan GORE-TEX’e muadil bir teknoloji olan M-select DRY ile GORE-TEX konforundan ve güvencesinden vazgeçmeden aynı konforu yaşayabileceksiniz. MERRELL ile GORE-TEX büyük bir işbirliği içinde çalışmaya devam ederken; M-select DRY ile GORE-TEX olmayıp WATERPROOF (SU GEÇİRMEZ) olan birçok ürününde de bu performansı müşterilerine sunmaktadır M-select DRY astar üzerinde gözenekler bulunan çok ince bir zardır. Bu gözeneklerin her biri bir su damlasından kat kat küçüktür. Bu nedenle sıvı haldeki su damlasını kesinlikle geçemez. Aynı zamanda bu gözenekler bir su buharından(buhar molekülleri) kat kar büyüktür. Ayak terlemeye su buharı halinde başlar zarın yüksek nefes alma kabiliyeti sayesinde bu su buharını ayakkabının içinde tere dönüşmeden dışarı atılır ve ayak maksimum derecede kuru kalır.