0
 Giriş Yap
 Üye Ol
 Karşılaştırma
x
   Ürün Favorilere Eklendi!

BAŞLICA TEKNOLOJİLERÖn tabanın düz tasarımı ve düşük profil derinliği kayadaki çekişi iyileştirir. Buna karşılık, tırmanma sürecini basitleştirir.
Güvenli ayak, hassasiyet ve kavrama özellikle ayak ile zemin arasındaki boşluktan oluşur. Bu sebeple, YER KAPAĞI olarak bilinen ve KAYAĞA YAKIN olarak bilinen teknolojiler, zemin veya kaya arasındaki boşluğu mümkün olan en büyük düzeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda, tutuş ve yuvarlanma özellikleri gibi faktörlere de dikkat edilir. Kontrolün arttırılması ve doğal bir kullanım deneyimi elde etmek için bagajın toplam yüksekliği minimize edilir.
Optimal yastıklama sağlamak ve rahatlığı arttırmak için, ayakkabı tabanı, üst ayakkabı özel olarak tasarlanmış bir kalıba yerleştirildiği karmaşık bir enjeksiyon kalıplama işleminde üst tarafa bağlanır. Form, PU köpürtülmüş bir malzemenin birkaç katmanı ile doldurulur. Bu, tabanı oluşturur ve onu doğrudan üst tarafa birleştirir.
Orta taban konforun, yuvarlanma özelliklerinin ve ayakkabı yastığının kalbidir. Genellikle köpüklü bir plastikten yapılır. LOWA poliüretan (PU) kullanır. Orta taban binlerce köpük kabarcıktan oluşur. Sonuç, hafif, esnek ve son derece dayanıklı bir malzemedir. Her kullanımdan sonra malzeme orijinal konumuna geri döner. LOWA, tüm yastıklama, konfor ve dayanıklılık kriterlerini karşılayan özel bir PU köpük malzemesi geliştirmiştir: LOWA DynaPU®. Özel özellik: Malzeme son derece kararlıdır. 1000 kere basıldığında bile kararlılığını ve maddesini korur. Sonuç olarak, bitmiş ayakkabılar, onlarca kilometre yürüdükten sonra bile en uygun yastıklama özelliğini koruyacaktır.
Bu ayakkabılar ekstra genişletilmiş bir boyut aralığında geliyor.
Üründeki kabuğa benzer yapı, optimum uyum sağlamak için ayağı sabitler.
Bu minimalist bağlama sistemi, en yüksek performansı maksimum ağırlık azaltma ile birleştirir. Minimal bağlama şeridi hem en yüksek seviyede işlevsellik hem de maksimum ağırlık azaltma sağlar. Malzemeyi seçerken, LOWA, dantellerin dayanıklılığına ve dayanıklılığına odaklandı.
Son derece nefes alabilir, dayanıklı su geçirmez astar malzemesidir. Ayakları hoş bir şekilde kuru tutar ve geniş bir yelpazede açık hava etkinlikleri için optimize edilmiş iklim konforu sunar.
GORE-TEX® SURROUND ™ ürün teknolojisi söz konusu olduğunda, çoğu insan çift almak zorundadır: Tabanlarda delikler mi var? Gerçekten su geçirmez mi? Cevap kesin bir “evet” dir. Bu teknolojiyi kullanan ayakkabılar tamamen su geçirmezdir. Bu teknolojinin kalbi, ayak altında kullanılan özel tasarımdır. Çoğu ter bezi, insanların ayak tabanlarında yer aldığından, ayakkabının tabanı, sıcak hava ve ter, bir zardan ve açık hücreli bir ara parçaya doğru akabilecek şekilde tasarlanmıştır. Oradan ayakkabının yanından kaçabilirler. Sonuç ayakkabıda 360 ° iklim rahatlığıdır. Sıcaklığın daha yüksek seviyelere çıkması durumunda bile, kullanıcının ayakları kuru kalacaktır. Bu da, zıplamayı en aza indirir ve blister tehdidini azaltır.
Naylon eklem stabilize edici eleman, daha yoğun dış mekan aktiviteleri için mükemmel destek sunar.
LOWA tarafından tasarlanan ve geliştirilen bu kauçuk dış taban, lastik karışımında, kullanım amacına göre her iki faktörde değişen kulakçıklara sahip bir lastik sırtı desenine sahiptir. Yere sağlam basmanızı sağlayacaktır.
LOWA tarafından tasarlanan ve geliştirilen bu TPU dış taban, kullanım amacına göre değişen kulaklara sahip bir sırt deseni ile donatılmıştır. TPU'nun avantajları arasında mükemmel aşınma direnci, daha iyi fleksiyon ve daha ince ve daha hafif dış yüzeyler kullanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu daha az malzeme kullanma ihtiyacından kaynaklanmaktadır, bu da daha iyi bir esnekliğe yol açmaktadır.
Bu sağlam ayakkabı astarı, daha hafif ambalajlarla yürüyüş turları için ayakkabılarda iyi bir destek sağlar.
Tasarımı olası sürtünme veya baskı noktalarını önlemek için dikiş sayısını en aza indirir.
Daha düşük bir hacme sahip olmak için daha az geniş ve daha dar tasarım.
LOWA bu ürünü ek bir ücret karşılığında yeniden belirleyebilir.
Enjeksiyon kalıplama bu üretim yöntemi, taban ve üst arasında doğrudan ve sağlam bir bağlantı ile en yüksek hassasiyet sunar.
Topuğa en uygun stabiliteyi sağlamak ve ön ve arka ayak arasında güçlü bir bağlantı sağlamak için, özel bir topuk lastiği biçimi gerginlik kullanılarak tutturulur. Bu SLINGHOT efekti, en iyi kavrama ve mükemmel uyarlanabilirlik sağlayan güçlü bir geri yükleme kuvveti oluşturur.
Bu hafif ayakkabı astarı, kolay yürüyüş ve boş zaman kullanımı için ayakkabılarda optimum esneklik sağlar.
Naylon eklem stabilize edici eleman rekreasyon aktivitesi için optimum destek sunar.
LOWA-MONOWRAP® çerçevesi biçiminde orta taban, büyük strese maruz kalan yerlerde ayağını destekler. Tek tasarım sadece biraz yükseltilir.
Bu olağanüstü taban ve kauçuk karışımlar üzerinde etkileyici bir çekiş ve aynı zamanda optimum aşınma direnci sağlar. Vibram® her zaman birinci sınıf, kaymaz, uzun ömürlü tabanlar üretmektedir ve yıllardır pazar lideri konumundadır.
Daha yüksek hacimli, daha geniş.
Metatarsallarda daha fazla hacimle birlikte genişletilmiş ayak parmağı kutusu.
Su geçirmez bir fermuar, aşırı durumlarda nemden ve soğuktan korur.
LOWA tarafından tasarlanan ve geliştirilen bu PU dış taban, kullanım amacına göre değişen pabuçlara sahip bir sırt tasarımına sahiptir. Bu dış taban özellikle çocuk dış tabanı için kullanılır çünkü iyi bir hafiflik ve sürtünme direnci sağlar.
TÜM TEKNOLOJİLERWOMEN SPECIFIC TECHNOLOGIES


A FOCUS ON WOMEN
Kimse bir kadının ayağının bir erkekten farklı olduğunu tartışamaz. Bu nedenle, LOWA özellikle başından beri kadın ayaklarının anatomisi ile tasarlanan açık ayakkabı üretmektedir. İlk bakışta, erkekler ve kadınlar için tasarlanan ayakkabılar arasında bir farkın farkına varamayacaksınız. Ama her şey bir çiftin üzerine bastığınızda değişir. Hemen hemen birçok fonksiyonel detayı ve kadın ayakkabısına giren sofistike teknolojiyi hissedersiniz.
SPECIALLY PADDED TONGUE
Basınç noktalarını önlemek için, kadın ayakkabılarının dili bir viskoelastik dolgu malzemesi katmanı içerir. Vücudun doğal sıcaklığının etkileri altında, dolgu daha sonra kendini ani ve kavanın anatomik yapısına uyarlar. Sonuç olarak, dil tarafa kaymayacak ve ayakkabıların konforu belirgin bir şekilde artmaktadır.
LOWA WOMEN’S LASTS
Mükemmel uyum sağlamak için, kadın ayakkabısı için kullanılan sonlar özel olarak kadın ayaklarının anatomisi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Sonuncusu, bir ayakkabının nihai uyumunda önemli bir rol oynar. Kadın ayakları erkek ayaklarından daha az hacme sahiptir. Sonuç olarak, bu sonların ani yüksekliği ve top alanı değiştirildi.
SOFT PADDED EDGING
Kadınların buzağıları, erkeklerden daha düşük başlıyor. Bu nedenle, LOWA'nın kadınlar için yaptığı dış mekan ayakkabıları, özel olarak yastıklı bir kenar ile donatılmıştır. Bu hem yumuşak hem de esnek.
MID-SOLE AND INSOLES ESPECIALLY FOR WOMEN
Kadınlar yürürken, eklemleri ve bağları, süreçte üretilen zemin reaksiyon kuvvetlerinin çoğunu emer. Bu nedenle, LOWA, iyi bir yastıklama sağlamak için daha esnek bir orta taban kullanır. Ayakkabı astarı ayakkabı içinde hoş bir his verir. Yumuşak, viskoelastik köpük ve esnek üst malzemeden yapılmıştır. Sonuç? Ayak için rahat bir ev.

MOUNTAINEERING TECHNOLOGIES

EN YÜKSEK SEVİYEDE YENİLİK
Alp botları LOWA markasının özüdür. Şirketin sporcuları tarafından sağlanan geri bildirimler ile yeni standartlar belirlenir ve yeni modellerin geliştirilmesine standartlar uygulanır. Yenilikçi teknolojiler, yaratıcı malzemeler ve gelişmiş taban tasarımı daha sonra dağlarda performans sunar. Formula 1 ilkesine uygun olarak, yenilikler şirketin klasik dağcılık ve yürüyüş botlarına eklenir.
CLOSE TO THE GROUND & CLOSE TO THE ROCK
Güvenli ayak, hassasiyet ve kavrama özellikle ayak ile zemin arasındaki boşluktan oluşur. Bu sebeple, YER KAPAĞI olarak bilinen ve KAYAĞA YAKIN olarak bilinen teknolojiler, zemin veya kaya arasındaki boşluğu mümkün olan en büyük düzeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda, tutuş ve yuvarlanma özellikleri gibi faktörlere de dikkat edilir. Kontrolün arttırılması ve doğal bir kullanım deneyimi elde etmek için bagajın toplam yüksekliği minimize edilir.CLIMBING ZONE
Ön tabanın düz tasarımı ve düşük profil derinliği kayadaki çekişi iyileştirir. Buna karşılık, tırmanma sürecini basitleştirir.

ANATOMICAL FIT
İyi topuk uyumu için belirleyici bir faktör, bağlama sisteminin kendisidir. Topuğu konumlandıran ve mükemmel bir uyum sağlayan FIT WING teknolojisi kullanılarak optimal bir gerilim yaratılır.

SHOCK ABSORBER
Bir ayak her dikildiğinde topuk en büyük baskıya maruz kalır. Bu baskıyı azaltmak ve rahat topuk desteği oluşturmak için iç taban için entegre bir topuk yastığı geliştirildi. İstisna yastıklama ve geri tepme özellikleri ile bilinen dinamik poliüretan köpük kullanılır.


I-CORE
Tek tasarımın akıllı çekirdeği olarak işlev görür. Tam konumlandırması, optimal, baskıya uygun dayanıklılık üretir. Bu karbon kaplama, tabandaki takviye elemanlarının eklenmesi ihtiyacını azaltır, yastıklama elemanlarına yardımcı olan bir şeydir.
FIT WING
İyi topuk uyumu için belirleyici bir faktör, bağlama sisteminin kendisidir. Topuğu konumlandıran ve mükemmel bir uyum sağlayan FIT WING teknolojisi kullanılarak optimal bir gerilim yaratılır.DOUBLE SPEED LACE
LOWA tarafından geliştirilen hız bağlama sistemi pazardaki benzersiz bir özelliktir. Bu çift dantel sistemi, bağcıkların ayak parmakları ve orta ayak için olmak üzere iki farklı bölgede ayarlanmasını sağlar. Bu sistem sayesinde, bot, herhangi bir duruma mükemmel bir şekilde uyarlanabilir, dağ tırmanışı için gerçek bir artı. Hız bağlama sistemi, bot kullanıcılarının, ayakkabılarını hızlı ve kolay bir şekilde bağlamasını ve ayrıca her türlü arazi üzerinde optimum destek sunmasını sağlar.FIT RIBBON
Minimal bağlama şeridi hem en yüksek seviyede işlevsellik hem de maksimum ağırlık azaltma sağlar. Malzemeyi seçerken, LOWA, dantellerin dayanıklılığına ve dayanıklılığına odaklandı.

FLEXFIT SYNCRO®
FLEXFIT SYNCRO® teknolojisi asimetrik bir üst tasarım içerir. Önyükleyicinin üst kısmının, kullanıcının üst bacağıyla “senkronize” olarak hareket etmesini sağlar. Bu özellik, özellikle yollarda, yollarda veya engebeli arazilerde yürüyüş konforunu önemli ölçüde artırır. Teknoloji, yürümenin önemli bir yönüne odaklanır: Bir kişi ayağını merkezi olarak kalçanın altında değil, ortada biraz daha uzağa diker.

SLINGSHOT
Topuğa en uygun stabiliteyi sağlamak ve ön ve arka ayak arasında güçlü bir bağlantı sağlamak için, özel bir topuk lastiği biçimi gerginlik kullanılarak tutturulur. Bu SLINGHOT efekti, en iyi kavrama ve mükemmel uyarlanabilirlik sağlayan güçlü bir geri yükleme kuvveti oluşturur.

CLIMBING TECHNOLOGIES


FOR DIRECT CONTACT WITH THE ROCK
Salonda tırmanmaya veya Alp arazisini ölçeklendirmeye gelince, tırmanma ve çıkma ayakkabı geliştiricilerinin akılda tutulması gereken tek bir hedef var: kavrama ve kesinlik optimizasyonu. Bu çalışmanın bir parçası olarak, LOWA JUNIOR ekibi üyeleri değerli girişler sağlamada LOWA PRO ekibine katılıyor. Yenilikçi bağlama sistemlerinin ve ağırlık azaltıcı malzemelerin kullanılmasıyla optimal uyum sağlanır.

Velcro® System
LOWA tarafından tasarlanan Velcro® uç parçalarının özellikleri, en iyi işlevsellik ile hoş bir hissi birleştirir. “D” harfi gibi şekillendirilmiş halkalar, tek bir dökümden yapılmıştır ve sonuç olarak aşırı gerilmelere dayanabilir.

BOA® CLOSURE SYSTEM
Minimalist bir twistknob düzenlemesi sayesinde, yenilikçi BOA® kapatma sistemi maksimum performansı garanti eder. Kapatma mekanizması kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Yeniden ayarlanması gerekmeden buz üzerinde uzun süreli konfor sağlar. Sadece bir el ile de kullanılabilir.

PRESTRESSED CARBON INSOLES AND RAPTOR CRAMPONS
Birçok insan gibi, buz tırmanma botlarının geliştiricileri de kilo vermeye kararlılar. İnanılmaz kilo optimizasyonu ve geliştirilmiş performans elde etmek için Raptor kramponları ve özel bir öngerilmeli karbon iç taban kullanırlar.

BACKPACKING TECHNOLOGIESA LOOK INTO THE HEART OF A TREKKING BOOT
Açık bir önyüklemenin karmaşıklığı, genellikle sadece ikinci bakışta netleşir. Çeşitli malzeme katmanları ile birlikte bir dizi fonksiyon tarafından hoş bir kullanım deneyimi yaratılır.

STABILITY AND COMFORT
Alpler'deki çok günlü gezilerden yakındaki bir ormanda öğleden sonra bir jaunt'a kadar çok çeşitli teknolojiler, sırt çantalı ve trekking botları için mükemmel bir uyum sağlamak üzere devreye giriyor. Buradaki ana amaç, ayağın ayrı ayrı ayarlanabilir stabilizasyonu ve yüksek düzeyde konfor sağlamaktır. Bu hedef, yenilikçi bağlama sistemleri, yastıklama ve tek tasarım yardımıyla sağlanıyor.


“CEMENTED” CONSTRUCTION
LOWA’nın Alpine botları gibi, şirketin sırt çantalı ve trekking modelleri “çimentolu” tekniklerle üretiliyor. Bu işlemde, bagajın üst kısmı en son etrafında "kıstırılır" ve iç tabanın alt tarafına yapıştırılır. Bu konstrüksiyon şekli son derece stabildir ve botun yeniden yüklenmesini mümkün kılar.
C4-TONGUE
Özel tasarlanmış önyükleme dili, ayakkabıların rahatlığını önemli ölçüde artırır. Dil, ayağın dış kısmı için ekstra dolgu içerir ve üst ucu özellikle yumuşaktır. Bu asimetrik dolgu, ayağın birçok bölgesine optimal destek sağlar. Ayağın doğal anatomisine yanıt olarak, ayak bileği bölgesi için çentikler içeriden dışarıdan daha yüksekte yerleştirilmiştir. İç kısma esnek bir bükme uygulaması da entegre edilmiştir.
X-LACING®
Herhangi bir kayma veya basınç noktası olmaksızın dilin en iyi şekilde konumlandırılması: X-LACING® teknolojisinin tamamı budur. Bu özel bağlama sistemi dili hem dikey hem de yatay olarak düzeltir. Bağlama sistemi, sonuç olarak bağımsızlığın yüksekliğinden bağımsız olarak kazanır ve her türlü ayak için mükemmel hale getirir. Bu teknolojide, dantellerin baskısı sadece kancalarla değil aynı zamanda dile aktarılır.
I-LOCK
Sadece sıkı ve yerine oturtun: Çizme çizme işini kolaylaştırmak için, LOWA özel tipte kilitli kam kancaları geliştirmiştir. Özel özellik: Sistem, bağları iki farklı alanda tutar. Danteller alt seviyeye kadar sıkı bir şekilde çekildikten sonra, kam kancalarının yardımıyla yerine kilitlenebilir. Kilit kancaları takarak kilidi serbest bırakır. Eşik bağları ayarlanabilir.

TREKKING TECHNOLOGIES

FLEXFIT®
Bir yürüyüş botunun bükülmesi kolaydır, ayaklar daha kolay yuvarlanabilir. Böyle bir özellik, kullanıcı tepelere tırmanırken enerji tasarrufu sağlar ve süreç içerisinde gerçek konfor sağlar. Bu nedenle, LOWA bu alana esnek bir bölge ve bir dantel ilme entegre etmiştir. Bu, önyükleme gözlerinin yeniden konumlandırılmasını ve topuk konforunu artıran ve bükülmeyi kolaylaştıran esnek bir dantel kancanın kullanılmasını içerir.LOWA FLEX®
Her bir göze esneklik katmak için, bağcıkların bağlandığı bağlama sistemleri ayrı olarak monte edilir. Bu bölümler, basınç noktalarının oluşmasını engelleyen yumuşak deri kaplama veya tekstil malzemelerinden yapılmıştır. Halkaların esnek düzenlenmesi sayesinde, bağcıklar, her bir alan üzerinde herhangi bir aşırı baskı oluşturmadan, burun bölgesine kadar kolayca çekilebilir. Ancak dil her zaman en uygun pozisyonunu korur.ROLLER EYELLER
Dantellerin, göz kapaklarından esnek ve düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Metal halkalara takılan küçük toplar, bağcıkların yarattığı sürtünmeyi minimumda tutar.

ALL TERRAIN CLASSIC TECHNOLOGIES


FOCUS ON MULTIFUNCTIONALITY
Çok fonksiyonlu ayakkabılar, kolay yürüyüşlerde giyebilecekleri veya gündelik kullanımda kullanabilecekleri ayakkabıları arayan müşteriler için uygundur. LOWA, RENEGADE modelini piyasaya sürdüğü 20 yıl önce bu kategorinin temelini attı. Uygulanan enjeksiyon kalıplı üretim teknikleri sayesinde, ayakkabı hafif ve her türlü faaliyet için kullanılabilir. Bir dizi teknoloji de optimum ayakkabı konforu yaratır - sonuç olarak, tüm arazi spor modelleri atletik aktiviteler için doğrudur.

DOUBLE INJECTION
Optimal yastıklama sağlamak ve rahatlığı arttırmak için, ayakkabı tabanı, üst ayakkabı özel olarak tasarlanmış bir kalıba yerleştirildiği karmaşık bir enjeksiyon kalıplama işleminde üst tarafa bağlanır. Form, PU köpürtülmüş bir malzemenin birkaç katmanı ile doldurulur. Bu, tabanı oluşturur ve onu doğrudan üst tarafa birleştirir.A LOOK INTO THE HEART OF A MULTIFUNCTIONAL SHOE
Hafif, dinamik ve kararlı - geniş bir özellik yelpazesi, konforlu çok işlevli ayakkabıların yaratılmasına yol açar. Ayakkabı tasarımı ve yapımına kısa bir bakış.

“STROBEL” CONSTRUCTION
LOWA tarafından yapılan tüm enjeksiyon kalıplı modeller “Strobel” teknikleriyle üretilmektedir. Bu işlemde, dokunmamış bir taban, mucidi Strobel'in adını taşıyan bir dikiş kullanılarak üst tarafa tutturulur. Bu dikiş, özel bir Strobel astarı uygulayan makine ile yapılır. İşlemde, üst ve dokunmamış astar, tek bir eleman haline gelir ve taban, enjeksiyonla kalıplanabilir.
LOWA MONOWRAP®
İdeal stabiliteyi yaratmak ve ayağa mükemmel destek sağlamak için LOWA, 1995 yılında orta tabanın yeni, üç boyutlu bir tasarımını geliştirdi. Bu çerçeve, LOWA MONOWRAP® olarak adlandırılıyor ve en çok ihtiyaç duyulan yerde destek sağlayan ayağı mükemmel bir şekilde kaplıyor. Çerçeve, tabanın geri kalanı gibi, poliüretandan yapılmıştır.

SUPPORT FRAME
LOWA-MONOWRAP® çerçevesi biçiminde orta taban, büyük strese maruz kalan yerlerde ayağını destekler. Tek tasarım sadece biraz yükseltilir.

STABILITY FRAME
STABİLİTE ÇERÇEVESİ tasarımında, taban oldukça yüksektir. LOWA-MONOWRAP® çerçevesi, üst kısım için en uygun yapıyı oluşturur ve yüksek bir stabilite sağlar.

ALL TERRAIN SPORT TECHNOLOGIES

SPOR, YENİLİKÇİ, DİNAMİK
Hafif, hızlı ve inanılmaz derecede dinamik - LOWA’nın Tüm Terrain Spor koleksiyonu (ATS) yeni nesil açık ayakkabılar üretiyor. Bu atletik çok yönlü ayakkabılar, her türlü araziyi idare edebilir. Bir kelime bu yeni ayakkabıların özünü özetlemektedir: “çok işlevli”. Yenilikçi teknolojiler ayakkabılar arasında, tabandan dantellere kadar kullanılıyor. Her biri gelişmiş konfor ve performansa güçlü bir katkıda bulunur.SPEED LACE
Bu sistem, bağcıkların hızlı ve bireysel olarak ayarlanmasını sağlar. Ayakkabı kullanıcıları, sistem yardımı ile ayakkabılarına rahatça girip çıkabiliyorlar. Danteller geniş gözlü halkalar boyunca düzgünce çalışır. Alt halkalar da ayarlanabilir.

GORE-TEX® UPPER
GORE-TEX® üst yapısı, her türlü arazi üzerinde atletik faaliyetler içermeyen şekilde tasarlanmıştır. Sentetik malzemelerin sistematik kullanımı sayesinde, bu üst, en çok ihtiyaç duyulan yerlere stabilite ve koruma sağlar. Tekstil malzemesinin kullanımıyla, kalan alanlar artan nefes alabilirliğin tadını çıkarır. Üst kısmı GORE-TEX® astarı sayesinde tamamen su geçirmezdir.

STABILITY AND CUSHIONING
Optimum tamponlama sağlamak ve kullanıcıların ayakkabılarına güvenli ve güvenli bir şekilde oturmasını sağlamak için LOWA MONOWRAP® çerçevesi, özel bir PU köpük malzemeden, LOWA DynaPU®'dan yapılmıştır.


GORE-TEX® INVISIBLE FIT™ TECHNOLOGY
Bu yenilikçi teknoloji GORE-TEX® astarını doğrudan üst kısma takar ve süreçteki kırışıklıkları ve bükülmeleri ortadan kaldırır. Önyükleme mükemmel konfor sağlar. Tek bölümlü bir kumaş üstünün kullanılması, dikişi ve dolayısıyla sürtünme ve tahrişleri de ortadan kaldırır. Kasten minimalist malzeme kullanımı sayesinde, açık hava sporcuları maksimum hava geçirgenlik ve inanılmaz hafifliğin tadını çıkarmayı dört gözle bekleyebilirler.SEAMLESS
Tek bölümlü bir kumaşın üst kısmı, dikişi ve dolayısıyla sürtünme ve tahrişi ortadan kaldırır. Sonuç? Artan konfor.

PERFECT FIT
GORE-TEX® astarının üst malzemeye doğrudan tutturulması sayesinde kırışıklık veya kıvrım oluşmaz.

MINIMALISTIC AND COMFORTABLE
Malzemenin azaltılmış ve minimalist kullanımı sayesinde daha az ağırlık, tam nefes alabilirlik ve daha fazla konfor.

GORE-TEX® SURROUND ™
GORE-TEX® SURROUND ™ ürün teknolojisi söz konusu olduğunda, çoğu insan çift almak zorundadır: Tabanlarda delikler mi var? Gerçekten su geçirmez mi? Cevap kesin bir “evet” dir. Bu teknolojiyi kullanan ayakkabılar tamamen su geçirmezdir. Bu teknolojinin kalbi, ayak altında kullanılan özel tasarımdır. Çoğu ter bezi, insanların ayak tabanlarında yer aldığından, ayakkabının tabanı, sıcak hava ve ter, bir zardan ve açık hücreli bir ara parçaya doğru akabilecek şekilde tasarlanmıştır. Oradan ayakkabının yanından kaçabilirler. Sonuç ayakkabıda 360 ° iklim rahatlığıdır. Sıcaklığın daha yüksek seviyelere çıkması durumunda bile, kullanıcının ayakları kuru kalacaktır. Bu da, zıplamayı en aza indirir ve blister tehdidini azaltır.

Tabanın açık tasarımı, GORE-TEX® membranından nem ve ısı akmasını ve ardından ayakkabının yanından kaçmasını sağlar. Sonuç: dinamik aktiviteler için hoş kuru ayak hissi.SHOE COMFORT & CUSHIONING TECHNOLOGIES

Orta taban konforun, yuvarlanma özelliklerinin ve ayakkabı yastığının kalbidir. Genellikle köpüklü bir plastikten yapılır. LOWA poliüretan (PU) kullanır. Orta taban binlerce köpük kabarcıktan oluşur. Sonuç, hafif, esnek ve son derece dayanıklı bir malzemedir. Her kullanımdan sonra malzeme orijinal konumuna geri döner. LOWA, tüm yastıklama, konfor ve dayanıklılık kriterlerini karşılayan özel bir PU köpük malzemesi geliştirmiştir: LOWA DynaPU®. Özel özellik: Malzeme son derece kararlıdır. 1000 kere basıldığında bile kararlılığını ve maddesini korur. Sonuç olarak, bitmiş ayakkabılar, onlarca kilometre yürüdükten sonra bile en uygun yastıklama özelliğini koruyacaktır.

Dinamik poliüretan yastıklama malzemesini tamamlamak için, LOWA dayanıklılık alanına yeni bir vurgu yapan başka bir malzeme kullanır: LOWA DuraPU®. LOWA DynaPU®'dan farklı olarak, bu özel yastıklama malzemesi temel olarak ATC modellerinde kullanılır ve ayakkabının performansını, özel dayanıklılık ve stabilite üreten bir şeyi önemli ölçüde artırır.

The Effect
Bu etki doğrudan sporcular, açık hava fanları ve seyahat severler tarafından hissedilir. Ayakkabı hafif ve yumuşak hisseder ve adımınıza bir yay ekler. Çabuk hareket ettiğinizde, malzeme orijinal konumuna geri döndüğünde geri yükleme kuvvetini hissedersiniz, bu ayakları rahatça ayaklandıran bir değişiklik.

TRAVEL TECHNOLOGIES

THE PERFECT COMBINATION OF FUNCTION AND LOOK
Dünyayı dolaşan herkes size rahat ayakkabıların hepsinin olacağını ve her yolculuğun biteceğini söyleyecektir. LOWA’nın seyahat koleksiyonu, modern tasarımlarını tamamlayan çok çeşitli işlevlerle donatılmış, çok yönlü ve çok yönlü modacılardan oluşur. Açık hava fanları spor ayakkabılarının konforlarını günlük yaşamlarında da terk etmek zorunda kalmazlar. Yenilikçi tek tasarım ve malzemeler, optimum dolgu, uzun servis ömrü ve yaylı bir his sağlar.
FIT FRAME
Bu inşaat tarzında, taban, ayak için mükemmel bir ev oluşturan bir kabuk tipi olarak tasarlanmıştır. Sonuç garanti edilir.GORE-TEX® SURROUND ™
Nefes alan ve konforlu - LOWA ayrıca GORE-TEX® SURROUNDTM teknolojisini seyahat hattında da kullanıyor. Tabanın açık tasarımının yardımıyla, sıcak hava ayakkabıdan kaçabilir ve içine temiz hava akabilir. Bu, tüm ayakkabı boyunca 360 ° iklim rahatlığı sağlar. Taban tamamen su geçirmezdir.

COLD WEATHER BOOTS TECHNOLOGIES


PERFECT WEATHER PROTECTION
Soğuk hava botları koleksiyonu ile LOWA, yılın dişleri için çok uygun ayakkabılar eklemiştir. Dağcılık botlarından şehir kışı için ayakkabılara kadar - LOWA her zaman yüksek seviyede işlevselliği modern detaylarla birleştirir. Kış günlerinin dondurulması için dengeli bir malzeme karışımına ek olarak, ayakkabının özel tek konstrüksiyonu mümkün olan en iyi tutuşu yaratır. Kullanıcının ayaklarını her zaman sıcak tutmak için, LOWA bir dizi membran ve astar malzemesinden oluşan optimal bir yalıtım karışımı kullanır.Vibram® Arctic Grip
Vibram® Arctic Grip, en son teknolojiyi temsil eder. Soğuk hava kavrama sistemi, Vibram®'ın icat ettiği kışlık ayakkabılar için en gelişmiş teknolojidir. Bu teknoloji, dayanıklılık ve çok yönlü performans için optimize edilmiş bir Vibram® karışımını, ıslak buzda eşsiz bir kavrama sağlayan gelişmiş kauçuk karışım dolgusuyla birleştiriyor.
OPTIMAL INSULATION FOR COLD WINTER DAYS
Sıcaklıklar dalmaya başladığında, hem nefes alabilen hem de sıcak olan mükemmel tasarlanmış yalıtım, herhangi bir dış mekan deneyiminin önemli bir parçasıdır. Bu desteği sunmak için, LOWA iki yüksek kaliteli markadan yararlanıyor: GORE-TEX® ve PRIMALOFT®.
GORE-TEX® Panda
Astar tabakasının (% 100 polyester) yardımıyla bu GORE-TEX® membran normal kış koşullarında ayakları ılık ve kuru tutar.

GORE-TEX® Partelana
Sıcaklık donma noktasının altına düştüğünde, ek sıcak astarlı GORE-TEX® membran (% 80 polyester /% 20 yün) optimum konfor sağlar.

GORE-TEX® Duratherm
Kış koşulları aşırı hale geldiğinde, ayaklara yalıtım tabakasıyla donatılmış GORE-TEX® membranı ile ekstra koruma verilir.


PRIMALOFT® 200
200 g / m²'lik yüksek kaliteli sentetik yalıtım sayesinde, kullanıcının ayakları kış havalarında daima sıcak olacaktır.

PRIMALOFT® 400
400 g / m²'lik yüksek kaliteli sentetik yalıtım, aşırı kış koşullarına maruz kalan kişiler için doğru.

KIDS TECHNOLOGIES

CHILD FRIENDLY DOWN TO THE LAST DETAIL
Hayatın gerçek maceralarının ön kapının hemen önünde beklediği iyi bilinen bir gerçektir. Dünyanın gençliklerini üstlenmelerini sağlamak için, LOWA özellikle çocuk ayaklarının anatomisi göz önünde bulundurularak tasarlanmış yüksek kaliteli ayakkabılar üretiyor. Tasarım çalışmalarının bir parçası olarak, şirketin geliştirme departmanı, Almanya'nın Ingolstadt kentindeki tıp merkezinden çocuk doktoru Dr. Micha Bahr ile yakın bir şekilde çalışıyor. Bölümün amacı hem yüksek seviyede istikrar ve yeterli esneklik yaratmaktır.

SPECIAL LASTS FOR CHILDREN
LOWA'nın çocuk ayakkabıları için kullanılan sonlar, yetişkinlerin ayakları için kullanılan sonun sadece mini versiyonları değildir. Çocuk ayaklarının anatomisini yansıtacak ve boyutlarını azaltacak şekilde özel olarak modifiye edilmiştir. Ayrıca topuk, ayak parmağı ve ayak parmaklarının yüksekliği ve genişliği değiştirildi.


STABILISING UPPER
Ayak bileğinin tamamen kapalı ve stabil olduğundan emin olmak için, çocuk yürüyüş botlarında kullanılan üst kısımların yüksekliği, yetişkin botlarının yüksekliğinden biraz daha yüksektir. Bu özellik ayrıca, çocuklardan çok daha elastik olan bağları korur.

SLINGSHOT AND RECESSED BAND
Bu iki özellik ayak bileğini stabilize eder ve topuğun ayakkabıda optimal dengeyi kazanmasını sağlar.

SOFT PADDING
Ayak gelişimini desteklemek ve çocuk ayaklarındaki yağ yastığının gelişimini etkilemekten kaçınmak için, ayakkabı yumuşak bir PU dolgu tabakası ile donatılmıştır.

SUPINATION SUPPORT IN THE SOLE
Taban, ayak bileklerini çevirmek gibi şeyler yaptığında ortaya çıkan yaralanmaların önlenmesi için orta ayak bölgesinde güçlendirilmiştir. Ancak taban, yürüyüş sırasında yapılan doğal bir esnetme hareketini destekleyecek kadar esnektir.

LASTS 3D REPRESENTATION OF YOUR FOOT

Her ayakkabı üreticisi kendi felsefesine sahiptir. LOWA tarafından kullanılan sonlar, 90 yılı aşkın ayakkabıcılık geleneği ve yıllar süren geliştirme çalışmalarına dayanmaktadır. Amaç her zaman kristal berraklığındadır: Önyükleme tam olarak uymalıdır.

LOWA, destek ve hareket özgürlüğü arasında dengeli bir ilişki yaratır. Ayaklar vücudumuzun aşırı taleplere maruz kalan kısımlarıdır. Algılama teknolojisi, botta iyi olma hissinden ve konfor yaratmasından sorumludur. Sürekliliğini geliştirirken, LOWA ayağın orta ayak bölgesinde mümkün olan en iyi konumlandırılmasını sağlamayı ve topuğa iyi destek vermeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda, basınç noktalarının gelişmesini önlemek için ayak, botun içine sıkıştırılmamıştır. Ayak parmakları, nefes alabilecekleri yer vermek için yukarıda ve önünde bol miktarda odaya sahiptir. Şirket ayrıca, botlar giyildiğinde aşırı genişlik hissinin oluşmasını engellemek için de çok dikkatli davranıyor.
S LAST (SMALL)
En sonda, ön ayak alanı normal sondaki aynı alandan daha küçüktür. Bu amaç için top alanı azaltılmıştır.
W LAST (WIDE)
En son bir W'de, ön ayak alanı normal bir alanda aynı alandan daha geniştir. Bu amaç için top alanı genişletilmiştir.