0
 Giriş Yap
 Üye Ol
 Karşılaştırma
x
   Ürün Favorilere Eklendi!

Ceket - Mont - Kaban

Sırala:

Kadın Outdoor mont, ceket ve kaban kategorimizde outdoor aktivitelerine meraklı, dağcılığa veya sadece trekking sevdalısı, bisiklet kullanıcıları ya da şehir içi spor faaliyeti özgür ruhlu her kadın için alternatif mevcuttur.

Yağmurlu havada gezmek veya zorlu doğa koşullarında yürümek isterseniz Columbia, Jack Wolfskin, Vaude gibi markalarımıza ait yüzlerce ürün sizin bakmanızı bekliyor.

Şehirde günlük hayatın temposunda havanın durumuna aldırmadan aktivitenizi yaparken aynı zamanda zarafetinize şıklık katan stil ve renklerde outdoor ceket arıyorsanız Outdoor sektöründe 30 yıla yaklaşan hizmet kalitesiyle Atlaskamp Kadın ceket kategorimizde size hizmete hazırız.

Atlaskamp.com mağazamızda dünyaca ünlü markaların su geçirmez özellikte, 3 katmanlı 3in1 kullanabileceğiniz, zorlu outdoor şartlarında ya da doğa yürüyüşlerinde suya ve rüzgara karşı özelliklerde ve ayrıca küresel iklimi korumak amacıyla planlanan doğa dostu -"Geri Dönüştürülmüş Materyallerden üretim- yüzlerce ürüne ulaşabilirsiniz.

Outdoor Kadın Mont Çeşitleri Arasında Seçim Yapmak

Outdoor için mont veya kaban alırken bakılması gereken en önemli nokta kullanım alanı ve sağlayacağı konfordur. Yoğun yağışlı havada su geçirmez özellikte mont tercih etmek öncelik iken çok soğuk havalarda kaz tüyü mont modelleri veya 3in1 olarak da bilinen ve içinde bağımsız da kullanılabilen polar ceket olan 3 katmanlı mont modelleri tercih edilir.

Soğuk havalarda şişme mont olarak da bilinen ısıyı içerde tutan ve soğuğu vücuda temas ettirmeyen mont modelleri tercih edilmektedir. Columbia mont modellerinde Omni-Heat Reflective örnek olarak bakabileceğiniz outdoor kıyafetlerdendir.

Daha hafif, daha az yer kaplayacak mont modelleri düşünüyorsanız kaz tüyü mont modelleri hem vücut ısısını koruyan yalıtım hem de nefes alabilir özellikleriyle tercih edebileceğiniz modellerdir. Vaude kaz tüyü kadın mont modelleri hafifliği ile uzun trekking faaliyetlerinizde verimliliği ve konforu arttıran ürünlere örnektir.

Yoğun yağışlı havalarda hardshell olarak ifade edilen dayanıklı dış katmanlı montlar su geçirmez özellikleri sebebiyle tercih edilen outdoor mont grubundandır. Amaçlarını yerine getirmek için rüzgar ve su geçirmez özellikleri yanında zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlarlar. Son derece dayanıklıdırlar ve bazen de reflektörlerle donatılabilirler.

Şehir içi günlük kullanım spor ceket ve kadın kaban modelleri ise su geçirmez ve soğuğa dayanıklılığın yanısıra farklı kıyafetlerle kombin özelliğiyle tercih edilebilirler.

Outdoor Mont & Ceket Temizliği ve Bakımı

Outdoor ceket ürünleri yoğun hava koşullarına maruz kaldıkları için daha çabuk yıpranabilirler. Outdoor kaban ve kadın montları bakımı doğru ve temizliği itina ile yapıldığında yıpranmaz, rengi solmaz ve uzun ömürlü kullanılabilirler. 

Outdoor mont modelleri markaları, etiket kısmında ya da ürün yanında verilen broşürlede hangi materyallerden yapıldıklarını, hassasiyetlerini ve bakım özelliklerini belirtirler. En önemli konu etiketlerde yazan yıkama talimatlarına uymaktır. Genel olarak outdoor mont ve ceketler sentetik, polyester malzemelerden üretildikleri için çok yüksek olmayan sıcaklıkta yıkanmalıdır. Çamaşır suyu vb. kimyasallar kullanılmamalıdır. Bu maddeler ceketinizin renklerinin solmasına ve/veya outdoor montunun koruyucu özelliklerini kaybetmesine yol açabilir.

Çamaşır makinesinde yıkamak durumunda kalırsanız ise hassas/narin yıkama gibi programlarla, kısa süreli ve sıcak olmayan suda yıkamak yeterli olacaktır. Şayet var ise - kaba leke, çamur vs.- gibi kirler yumuşak fırça veya yumuşak sünger ile temizlenerek lekenin çıkmasını kolaylaştırır.

Açık havada kurumaya bırakıldığında veya ev içi kurutma sayesinde nefes alabilir özellikteki montlar uzun ömürlü olarak kullanılabilirler. Yıkama sonrası çamaşır kurutma makinesi ya da ütü gibi yoğun ısı veren etkenlerden uzak durmakta fayda vardır. Aksi taktirde su geçirmez mont veya ceketin rüzgar geçirmezlik özelliği kaybolabilir.